Dnes je zatvorené.    zistiť viac

M
M

Dnes je zatvorené.

Často kladené otázky

Aká je cena vstupného?

Aktuálny cenník vstupného si môžete pozrieť na podstránke Vstupné.

Aké sú otváracie hodiny? O koľkej je umožnený posledný vstup?

Posledný vstup do hradného areálu je vždy 45 minút pred jeho uzatvorením, aby mali návštevníci a návštevníčky dostatok času na prehliadku a zároveň aby personál mohol skončiť v riadnom čase trvania zmeny. Prosíme, naplánujte si návštevu hradu Devín s prihliadnutím na túto informáciu.  

Pozrite si aktuálne otváracie hodiny.

Ako sa dostanem zo zástavky MHD k hradu?

Ako sa do areálu hradu dostanete zo zastávky si môžete pozrieť na mape.

Ak sa už nachádzate na parkovisku pod hradom a stojíte čelom k hotelu Hradná brána, vyberte sa doprava, a po približne 50 metroch sa vydajte hore asfaltovou cestičkou k hradu. Odkaz na Street View.  

Môžem ísť na hrad so psom?

Vstup do hradného areálu s domácimi miláčikmi vrátane psíkov z hygienických a bezpečnostných dôvodov nie je povolený. Výnimku majú vodiace psy s preukazom 

Ktorým autobusom sa dostanem k hradu Devín?

Do mestskej časti Devín premáva v pravidelných intervaloch autobusová linka č.29. Pozrite si mapu Ako na Devín. 

Kde si môžem nechať bicykel (alebo korčule či iný dopravný prostriedok)?

Bicyklové stojany, kde je možné uzamknúť bicykel vlastným zámkom, sa nachádzajú pri vstupe do hradného areálu v priestore pokladnice. Korčule alebo iný dopravný prostriedok pri plánovaní návštevy hradu Devín, prosím, zvážte. Keďže momentálne nemáme k dispozícii priestory na ich odloženie či dočasné uskladnenie, majiteľ/majiteľka si takýto prostriedok musí vziať so sebou na prehliadku areálu hradu.

Môžem si na hrad Devín priniesť vlastné nápoje či jedlo?

Vlastné nápoje a jedlo si môžete priniesť a konzumovať za predpokladu, že sa budete riadiť návštevným poriadkom a budete udržovať čistotu areálu hradu. A areáli sú osadené koše na separovaný zber (plasty, papier, mix).  

Na konzumáciu jedál a nápojov sú vhodné napríklad oddychové zóny ponúkajúce ochranu pred dažďom a slnkom.  

Vo výstavných a expozičných priestoroch je konzumácia jedla a nápojov zakázaná. Alkoholické nápoje a ich požívanie je zakázané v celom hradnom areáli. 

Aké sú možnosti pohybu po hradnom areáli pre osoby ZŤP a ľudí na vozíku?

Bezbariérový prístup je zabezpečený v priestore dolného a stredného hradu. Na horný hrad vedie séria schodov. Upozorňujeme tiež, že v niektorých častiach areálu dolného aj stredného hradu sú úseky s výrazným stúpaním/klesaním, ktoré zatiaľ nespĺňajú bezbariérové štandardy.  

Celkovú prístupnosť hradu pre znevýhodnené skupiny nájdete tu.